Schizofrenie op het web

Freud
In de Amerikaanse blogosphere zie je steeds vaker berichten opduiken die te maken hebben met de meerdere digitale identiteiten die er van mensen op het web bestaan. Het lijkt wel alsof iedereen een profiel heeft bij Flickr, MySpace, Del.icio.us, Linkedin, Facebook etc. Steve Rubel draagt de “oplossing” Tumblr aan. Een platform waarbij je naast het posten van microberichten ook RSS feeds van andere applicaties kun integreren. Leuk, maar Twitter en Jaiku zijn momenteel de grote jongens op dit gebied, dus ik zou mijn geld hierop zetten.

Steve heeft in 1 ding echter wel gelijk. “Aggregated Lifestreams could be the next big thing on the web, particularly as community expands.” Dit heeft ook Google ingezien. Zij hebben onlangs de oprichter van LiveJournal, Brad Fitzpatrick, ingelijfd. Deze man loopt al jaren met ideeen rondom de integratie van diverse identiteiten rond. Lees zijn ideeen maar eens in het document Social Graph.

Grappig is ook dat Google nu met een compleet nieuw design van Orkut komt, waarbij ze ideeen van SocialStream hebben geintegreerd. Probeert Google middels Orkut nu ook de Amerikaanse markt te omarmen?

Be Sociable, Share!

Leave a Reply