Wat u zegt

Tongue

Interessant interview met Charles de Vroede, hoofdredacteur van de Telegraaf en Laurens Verhagen, hoofdredacteur van Nu.nl en NuJij.nl. Meest opzienbarend zijn de ontboezemingen van de Telegraaf. Zij hebben inmiddels een team van 23 moderators in dienst die ieder vier uur voor hun rekening nemen om misplaatste reacties te verwijderen. Iedere dag worstelen zij zich door 5000 reacties per dag. Verder hebben zij onlangs een functie toegevoegd waarmee lezers deze reacties weg kunnen halen. De lezer wordt dus eigenlijk moderator.

De Telegraaf gaat zich binnenkort ook mengen in de Nederlandse Digg strijd. Naast reeds bestaande initiatieven als GeenRedactie.nl, MSNReporter, eKudos en NuJij komt de Telegraaf volgende maand (per 1 juli) met de democratische nieuwssite WatUZegt. Drie vragen borrelen bij mij op.

  1. Gezien de bezoekersaantallen (laag) van bovenstaande sites, is Nederland wel rijp voor dit soort sociale nieuwssites?
  2. Waarom worden populaire buitenlandse sites voortdurend gekopieerd? Zijn wij in Nederland niet in staat om zelf iets nieuws te bedenken?
  3. Ondanks al het Web 2.0 gejubel omtrent begrippen als “open conversaties, transparantie, power to the people” lijkt het erop dat de oude mediareuzen straks als overwinnaar uit het slagveld komen. Of heb ik het mis?

Het complete interview kun je hier beluisteren.

Be Sociable, Share!

Leave a Reply